Yurt Dışı Kargo Zati Eşya Taşımacılığı

Yurt Dışı Kargo Zati Eşya Taşımacılığı

Zati eşya, kişilerce kullanılmış ve kullanılmaya devam eden, herhangi bir ticari amaç güdülmeyen eşya grubudur. Bu eşyaların yurtışına taşınması veya yurt dışından Türkiye’ye getirilmesi de Yurt dışı kargo zati eşya taşımacılığı kapsamında gerçekleştirilir. Bu taşıma grubunda bulunan eşyalar; ev eşyaları, ofis eşyaları, kullanılmış makineler, şirket arabası, şahsi araçlar ve benzeri eşya türleridir. Bu eşyaları taşırken de diğer tüm ürün taşımacılığında olduğu gibi büyük bir titizlik gösterilmesi gerekiyor. Uluslararası taşımacılık işleminde kişisel ve tüzel tüm zati eşyaların da taşıma işlemi yapılıyor.

Yurt Dışı Kargo

Yurt Dışı Kargo Zati Eşya Taşımacılığında Gümrükleme

Eşya taşımacılığı konusunda yeterli bilgi ve donanıma sahip değilseniz mutlaka profesyonel bir firma ile çalışmanız önerilmektedir. Çünkü yurtdışı zati eşya taşımacılığı konusunda gümrükleme işlemleri için gerekli birtakım prosedürler vardır. Bu prosedürlerin eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi ve belgelerin düzenli şekilde hazırlanması gerekmektedir. Taşıma firmaları tüm bu işlemleri sizin yerinize hazırlayarak taşınma sürecini hızlandırıyorlar. Yasak kapsamına girmeyen tüm zati eşyalar gümrük mevzuatına göre istenilen ülkeye taşınabilir nitelikte olduğundan firmalar bu konuda sizlere en iyi hizmeti sunuyor.

Yurt Dışı Kargo Zati Eşya Taşımacılığı Nasıl Yapılır?

Eşyalarınızın miktarı ya da durumu çok da önemli değildir. Yurtdışı zati eşya taşımacılığı yapan firma ile anlaştıktan sonra eşyalarınızın durumuna göre bir araç tahsis edilir ve firma görevlileri gelerek tüm eşyaları araca yükler. Taşınma sırasında kesinlikle kapalı kasa araçlar kullanılır. Çünkü mevsim şartları ne olursa olsun taşınmanın risklerini göz önünde bulunduran profesyonel firmalar bu konuda müşteri memnuniyetine büyük bir önem vermektedirler. Eşyalar hangi ülkeye taşınacaksa o ülkenin gümrük şartlarına uygun olarak tüm belgeler hazırlanır ve yola çıkarılır. Taşıma işlemi sırasında eşyalar adrese teslim edilir. Böylece yabancı bir ülkede aktarma yapmak gibi bir sorun ile de karşılaşmazsınız.

Eşya Taşımacılığında Güvenilir Hizmet Kalitesi

Eşya taşıma işleminde her zaman güvenilir hizmet veren bir firma ile çalışmanız önerilmektedir. Yüksek standartlarda kalitesi bulunan ve her türlü risk faktörünü önceden tespit edebilen firmalar sayesinde bu süreci daha kolay bir şekilde atlatabilirsiniz. Sektördeki tecrübelerimiz sayesinde sizlere bu konuda geniş bir hizmet sunuyoruz. Eşyalarınızın yüklenmesi ve taşınması sırasında herhangi bir sorun ile karşılaşılmadığı gibi tam zamanında da bulunması gereken yere ulaştırılmasını sağlıyoruz.