Parsiyel Deniz Yolu Taşımacılığı

Parsiyel Deniz Yolu Taşımacılığı

Denizyolu taşımacılığı ile uluslararası ticaret daha kolay yapılır olmuştur. Dünya üzerindeki sınır aşan taşımacılıkların yaklaşık %70’inin denizyolu ile yapılması bunun bir göstergesidir. Özellikle konteyner sistemlerinin gelişmesi ve limanlarda yapılan işlemlerin hızlanması ile denizyolu taşımacılığı daha verimli hale gelmiştir. Denizyolu taşımacılığında dökme yükler bulunmakla birlikte genellikle konteyner taşımacılık tercih edilmektedir. Firmaların güvenli taşımacılığa verdikleri önemin göstergesi olan konteynerler zamanla çeşitlenmiştir. Sektörlere, yük boyutlarına ve yük türlerine göre özellikli konteynerler üretilmiştir. Konteynerlerin iç hacimleri bakımında oldukça geniş olduklarından her zaman tek firma tarafından doldurulamamaktadır. Bu durumda LCL konteynerler çözüm olmaktadır. LCL konteynerler denizyolunda parsiyel deniz yolu taşımacılığı taşımacılığın yapıldığı taşıma grubunu ifade eder.

Potansiyel Deniz Yolu Taşımacılığı

LCL Konteynerler

LCL konteynerler, konteyner içerisinde farklı firmalara ait olan yüklerin bulunduğunu ifade etmektedir. Bir konteynerden daha az yükü olan birkaç firmanın yükü tek konteynere yüklenerek varış noktasına ulaştırılmaktadır. LCL/LCL konteynerler en kapsamlı olanıdır. Konteyner içerisindeki ürünler birden fazla satıcı tarafından telsim edilmiş olmakla, birden fazla alıcıya ulaştırılacaktır. FCL/LCL konteynerlerde ise tek bir yükleyicinin ürünler dünya üzerindeki başka alıcılara teslim edilecektir.  Firmamız nitelikli operasyon birimi ile birlikte talepler doğrultusunda uygun konteynerleri oluşturacak, gemilere yüklemesini sağlayacaktır.  Parsiyel taşımacılığın elverişli bir şekilde yürütülmesi operasyon biriminin niteliği ile ilgilidir. Firmamız tarafından ürünlerin ambalajlanmaları özelliklerine dikkat edilerek yapılmaktadır.

Parsiyel Deniz Yolu Taşımacılığı Avantajları

Firmamız tüm limanları ve aktarma bölgelerini kullanarak kapıdan kapıda hizmet vermektedir. Denizyolu taşımacılık kalitesini karayolu ile birleştiren firmamız adreslere hızlı teslimat sağlamaktadır. Firmamızın sunduğu parsiyel taşımacılık ile daha küçük boyutlardaki ticari ürünler denizyolu taşımacılığından yararlandırılmakta ve nakliye ücretleri böylelikle düşürülmektedir. Parsiyel taşımacılık faaliyetlerinde konteyner içerisindeki ürünün bölgesi önemli değildir. Firmamız tarafından tüm ürünler sigortalanmaktadır. Firmamız geniş müşteri portföyü ve sistemleri sayesinde parsiyel taşımacılıkta en hızlı karar alan, yükleme yapan ve transfer sürecinin başlatan firmadır.

Parsiyel Yüklerde Takip Sistemi

Firmamız tarafından parsiyel taşımacılıkta open top, flat rack, Reefer gibi farklı konteynerler kullanılmaktadır. Firmamız tarafından parsiyel taşımacılığın her aşamasında müşteriler ile irtibat halinde olunur. Müşterilere taşınan konteyner, gemi, liman bilgileri anlık olarak bildirilir. Liman hizmetlerinde ve aktarma istasyonlarında uzman olan personel tarafından işlemler hızlıca yürütülür. Ayrıca yurtdışı personellerimiz sayesinde işbirlikleri ve alternatif çözümler daha hızlı üretilir.

Nasıl Kargo Gönderilir
7/24 destek alabilirsiniz.