Konteyner Yurt Dışı Kargo

Konteyner Yurt Dışı Kargo

Denizyolu taşımacılığının yüksek düzeylere ulaşmasının yanında güvenli bir taşıma yöntemi olarak kabul edilmesi konteynerlerin denizyoluna kullanılması ile başlamıştır. Konteyner yurt dışı kargo her türlü hava şartlarına ve darbelere dayanıklı olan, iç ortamında sıcaklık değerleri kontrol altında tutulabilen, metalden üretilen büyük kasalar olarak tarif edilmektedir. Konteynerlerin deniz taşımacılığında kullanılması, farklı tarzdaki yüklerin karışmadan ve birbirine zararı olmadan istiflenebilmesine imkân tanımıştır. Firmamız geniş konteyner çeşitleri ve yükleme anlaşmaları ile denizyolu taşımacılığında müşterilerine güvenli, sorunsuz, ekonomik ve düzenli bir transfer süreci vadetmektedir.

Yurt Dışı Kargo

Konteyner Çeşitleri

Firmamızda çeşitli konteynerler kullanılmaktadır. Denizyolu taşımacılığında standartlaşmanın oluşmasını sağlayan firmamız FCL konteyner hizmetinde öncüdür. FCL konteynerler içerisinde aynı firmaya ait yükler bulunur. LCL konteynerlerde ise firmamız tarafından başka işletmelere ait ürünler tek bir konteyner içerisinde taşınır. LCL konteynerler parsiyel taşımacılık olarak bilinir. Firmamız tarafından denizyolu taşımacılığında kullanılan konteyner çeşitleriniz bazıları şöyledir:

  • Open top: Büyük hacimli gönderilerde üstten yükleme yapılmasını sağlayan branda örtülü konteyner
  • Flat rack: Üstleri ve yanları açılabildiğinden kolay yükleme yapılmasına imkân tanır.
  • Reefer: Soğutma sistemine sahip olan konteynerlerdir.
  • ISO tank: Tehlikeli ve kimyasal maddelerin taşınmasında dayanıklı, güvenli ve kullanışlıdır.
  • Flexitank: Tehlikeli sıvı maddelerin güvenle taşınmasına yardımcı olur.

Konteyner Taşımacılığı

Firmamız tarafından farklı konteyner çeşitleri ile liman ve transfer merkezlerine taşıma yapılmaktadır. Firmalara ait tam yükler FCL konteynerlere yüklenerek taşınma sürecine sokulmaktadır. Daha küçük çapı alımlar ya da satışlar LCL konteynerler ile gemilere yüklenmektedir. Firmamız Ro-Ro bağlantıları ve gelişmiş sistemleri ile tüm limanlarda faaliyet yürütmektedir. Firmamız tarafından yapılan nakliyelerde müşterilerin yüklerine özel rapor sunulmaktadır. Firmamız düzenli seferleri ile yüklerin antrepolarda beklemesine gerek olmaksızın taşınmasına imkân verir. Ayrıca aktarmalı seferleri, kişilere özel konteyner çeşitleri ve ekonomik taşımacılığı ile firmamız en avantajlı çözümleri sunmaktadır. Tüm taşıma belgeleri ilgili yerlerine düzenli olarak teslim edilmekle birlikte yapılan işlemler mail sistemi ile müşterilere derhal bildirilmektedir. Yurtdışı liman anlaşmaları ile hızlı operasyon yapma hakkına kavuşan firmamız, aynı zamanda proje ve fuar taşımacılığı da yapmaktadır. Komple veya parsiyel taşımacılık işleriniz için firmamızı tercih ediniz.

Nasıl Kargo Gönderilir
7/24 destek alabilirsiniz.