Karayolu Taşımacılık Yurt Dışı Kargo

Karayolu Taşımacılık Yurt Dışı Kargo

Türkiye’nin ihracat ve ithalat oranları göz önüne alındığında dış ticarete konu olan ürünlerin yüzde 36’lık kısmı karayolu taşımacılığı ile sağlanmaktadır. Özellikle Türkiye ile Avrupa, Kafkasya ve Rusya gibi ülkelere yapılan kargo işlemleri ile bu ülkelerden gelen kargo işlemlerinde karayolu taşımacılığının tercih edildiği görülmektedir. Karayolu taşımacılığı ürün grubuna göre havayolu ve denizyolu taşımacılığı arasında bir yerde konumlanmaktadır. Havayoluna göre daha ucuz olsa da yavaştır. Denizyoluna göre ise oldukça hızlı olmasına rağmen daha pahalıdır. Bu nedenle genellikle daha yakın mesafeli alanlarda karayolu taşımacılığı oldukça elverişlidir.  Karayolu taşımacılık yurt dışı kargo firmamız donanımlı araçları ve farklı çözüm ortaklıkları ile yurtdışı taşımalarınızı itina ile yerine getirmektedir

Yurt Dışı Kargo

Esnek Taşıma Yöntemi

Karayolu taşımacılığı diğer taşıma yöntemlerine göre daha esnek ve geniş kapsamlıdır. Sadece kamyon ve tır tonajlarının düşüklüğü nedeniyle yüksek tonajlı yüklerde elverişli olmamaktadır. Ancak orta mesafeli ülkelerde ve tır ebatlı yüklerde oldukça avantajlı hale gelmektedir. Karayolu taşımacılık faaliyetleri iki şekilde yapılmaktadır. Firmalar nakliye ücretini peşinen ya da mal tesliminde ödemektedirler.

Karayolu Taşımacılık Yurt Dışı Kargo Avantajları

Karayolu taşımacılık faaliyetleri öncelikle havayolu taşımacılığına göre daha uygundur. Denizyoluna göre daha kısa sürelerde teslimat yapılan karayolu taşımacılığında, araç girişinin olduğu her alana teslimat yapılabilmektedir. Limanlarda bekleme riski bulunmaya kara yolu taşımacılığından zamanında teslimatlar daha mümkündür. Firmamız karayolu taşımacılığından yeni teknoloji ile donatılmış ağır vasıtalar kullanmakta ve araçlarımız deneyimli şoförlerimize emanet edilmektedir. Araçlarımızda her türlü güvenlik ve koruma sistemi bulunduğundan yükler zarar görmemektedir.

Karayolu Taşımacılık Faaliyetleri

Firmamız tarafından uluslararası karayolu taşımacılığı faaliyetleri geniş araç filosu ile yapılmaktadır. Sürekli şekilde düzenlenen seferler ile herhangi bir adresten alınan, farklı adreslerden toplanan ürünler tek bir adrese boşaltılabilmektedir ya da dağıtımı yapılabilmektedir. Araçlarımızda bulunan özel takip sistemleri sayesinde merkez ofisimiz tarafından düzenli şekilde yol kontrolü yapılmaktadır. Servis çözümlerimiz ile yaşanan aksaklıklar derhal çözülmektedir. Şoförlerimiz yurt dışı adreslere hakim olduğundan ideal sürelerde yüklemeler yapılmaktadır. Firmamızdan yükleme talebinde bulunmak kolaydır. İnternet sitemiz üzerinden başvuru yapmak, telim edilen ürünün transfer aşamasını izlemek, kime teslim edildiğini görmek, tüm işlemlerin tarihini kontrol etmek mümkündür.

Nasıl Kargo Gönderilir
7/24 destek alabilirsiniz.

WhatsApp chat