Japonya Yurt Dışı Kargo

Japonya Yurt Dışı Kargo

Eğitim, spor, ticaret, sağlık ve ziyaret gibi amaçlarla yurtdışına gitme oranları giderek yükselmektedir. Tanıtımların artması, maliyetlerin düşesi gibi sebepler bu faaliyetlerin giderek de artacağını göstermektedir. Yurtdışı ziyaretlerde her şeyin olumlu gitmesi istenilen bir şey olsa da bazen aksaklıklar ile karşılaşılmaktadır. Bu durum çoğunlukla bir belge ya cihaz eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Bu eksikliğin giderilmesi kişinin ziyaretinin pozitif sonuçlanması için önemlidir. Böyle bir aksilik ile karşılaşan kişilerin aklına ilk olarak bilindik kargo firmaları gelmektedir. Ancak bu firmalar tarafından verilen süreler hayal kırıklıklarına yol açmaktadır. Firmamız sınır aşan kargolarda uçakları devreye sokarak iletinin süresini en düşük seviyeye çekmektedir. Türkiye olarak kültürel ve ekonomik olarak en fazla iletişim kurulan yerlerden birisi de Japonya’dır. Japon firmalarının yatırımları, karşılıklı evlilikler, turizm rakamları bunun göstergesidir. Bu nedenle Japonya’ya yönelik acil kargo ihtiyaçları ile fazlası ile karşılaşılmaktadır. Japonya yurt dışı kargo gereksinimlerinde acil çözümleri bulunan firmamız sektörün en deneyimli firmalarındandır.

Yurt Dışı Kargo

Uçakla Kargo Planlaması

Japonya kargo başvurusu ile karşılaşan firmamız tek kargo üzerinden planlamasını yapar. Toptancı yaklaşım yerine her kargoya özel planlama yapan firmamızın hızlı gönderimdeki başarısının temel sebebi budur. Firmamız tarafından yürütülen kargo hizmetlerinin süreci şu şekildedir:

  1. Başvuru: Müşteriler tarafından internet sitemiz üzerindeki özel kategoriden başvuru yapılabileceği gibi, çağrı merkezi aranılarak da başvuru kaydı oluşturulabilmektedir. İnternet üzerinden yapılan başvurularda ayrıntıların öğrenilmesi için müşteri hizmetimiz tarafından müşteriler aranılarak detaylar kaydedilmektedir.
  2. Kargonun Teslim Alınması: Kargo talebinin geldiği il şartları düşünülerek masaya yatırılır ve en kısa hangi ulaşım vasıtası faydalı ise o yöntemle kargo merkez ofise getirilir. Ülke içi kargo alımından vip kuryelerimizi çalışır. Kargolar kapıdan imza karşılığı alınır.
  3. Paketleme: Her ürünün hassas boyut ve nitelikleri baz alınarak özel bir paketleme sistemi hazırlanır.
  4. Gümrükleme: Gümrük işlemlerinden geçirilip, ürünün vizesi alınır.
  5. Uçağa Yükleme: En yakın zamandaki uçak seferi tespit edilerek, kargo paketi uçağa teslim edilir.
  6. Uçağın Karşılanması: Paketin içeriği hakkında bilgi alan Japonya şubesi tarafından kargo alınıp, gerekli kontrollerden sonra sahibine ulaştırılır.

Japonya Uçakla Kargo Avantajları

Sektörün lider firmalarından olan Japonya Kargo servisimizin tercih edilmesinin birçok sebebi bulunmaktadır. Ticari belge, defter, çek, senet, sözleşme, pasaport, nakliyat belgesi gibi birçok belgeyi zamanında ulaştıran firmamızın sektörde güvenilir hale gelmesinin ana sebebi sunduğu avantaj ve kalitedir. Bunlar şöyle sıralanabilir:

  • Firmamızın sahip olduğu lojistik donanımı ürünlerin sorunsuz ulaştırılmasına imkân verir.
  • Hızlı olan firmamızın ücretleri sunulan hizmetlere nazaran ekonomiktir.
  • Başvuru yöntemleri ve kargonun teslim süreci bakımından zahmetsizdir.
  • Hafta sonları çalıştığından zaman kaybı oluşmaz.

Nasıl Kargo Gönderilir
7/24 destek alabilirsiniz.