Gümrükleme Yurt Dışı Kargo

Gümrükleme Yurt Dışı Kargo

Dış ticaret yapılırken herhangi bir ürünün gümrükten geçebilmesi için gümrükleme yapılması gerekir. Gümrükleme işlemleri hem yabancı ülkelerden ürün alınırken hem de yabancı ülkelere ürün satılırken yapılmaktadır. Firmamız, ihracat yapılırken gerekli gümrük işlemlerinin halledilmesi için çalışmaktadır. İhracatın sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi ve ticaretin tamamlanması için gümrükleme işlemleri firmamızın alanında uzman personelleri tarafından gerçekleştirilir. Bütün gümrükleme yurt dışı kargo işlemleri için firmamız tarafından hızlı ve profesyonel bir hizmet verilmektedir.

Yurt Dışı Kargo

İhracat Gümrüklemenin Gerçekleşme Aşamaları

İhracat yapılırken mutlaka gümrükleme yapılması gerekir. Aksi takdirde ürünün gümrükten geçişi sağlanamaz. Firmamız ihracat yapan şirketlerin gümrükleme işlemlerini hızlı ve dikkatli bir şekilde gerçekleştirmektedir. İhracat gümrükleme yapılırken gümrükten geçecek olan ürünün G.T.İ.P numarası belirlenir. Daha sonra eşyanın ihracat birliklerine kaydı yapılır. Gümrükleme kapsamında birtakım ön makamlardan izin alınması da gerekebilir. Ayrıca sağlık sertifikası, kontrol belgesi ve benzeri evrakların temini de yapılır. Firmamız bütün evrakları dikkatli bir şekilde temin ederek herhangi bir eksiklik olmamasını sağlar. Ürünlerin araca yüklenmesinin takibi ve gümrük çıkış beyannamesinin hazırlanması da gümrükleme kapsamında firmamız tarafından yapılmaktadır. Aynı zamanda beyannamenin kabulü, tescili ve birtakım işlemler tamamlandıktan sonra da kapatılması için müşavirlik hizmeti verilmektedir. İhracat yapılırken gümrükleme işlemleri oldukça önemlidir. Gerekli evrakların ihraç yapan kişiye ulaştırılması da  gümrükleme hizmeti kapsamında yapılır. Bununla birlikte her şey tamamlandıktan sonra da muhasebe ve elektronik kayıtların oluşturulmasını sağlamak için de  bu gümrükleme hizmetlerinden yararlanılır. Firmamız aracılığı sayesinde alanında uzman olan personeller ile müşavirlik hizmeti verilmektedir. Bütün ihracat işlerinde gerekli gümrük işlemleri için profesyonel müşavirlik desteği sağlanmaktadır.

İhracat Yapılırken Gümrüklemeye Neden İhtiyaç Duyulur?

İhracat yapan firmalar için gümrükleme oldukça önemli bir yere sahiptir. Dış ticarette gümrükleme yapılmadan herhangi bir işlem yapılmaz. Bu nedenle ihracat gümrükleme yapılarak ticaretin sorunsuz bir şekilde yapılması gerekir. İhracatın herhangi bir şekilde sorun çıkarmaması için firmamızın gümrükleme hizmeti oldukça önemlidir. İhracat yapan her şirket için dış ticaret işlemlerinin takibi ve kontrolü firmamız tarafından yapılmaktadır. İhracatta gümrükleme hizmeti için firmamızı tercih edebilirsiniz.

Nasıl Kargo Gönderilir
7/24 destek alabilirsiniz.

WhatsApp chat