Denizyolu Taşımacılık

Denizyolu Taşımacılık

Ülkemizin dış ticaret rakamları incelendiğinde ülkeye giren ve ülkeden çıkan ürünlerin yarsının denizyolu taşımacılığı ile adreslerine ulaştırıldığı görülmektedir. Avrupa, Amerika, Rusya ve Uzak Doğu ülkeleri ile yapılan karşılıklı ticari gönderilerde denizyolunun önemli rol oynadığı anlaşılmaktadır. Denizyolu taşımacılık yöntemi karayolu ve havayolu ile kıyaslandığında avantaj ve dezavantajları birlikte içermektedir. Denizyolu taşımacılığı hem karayoluna hem de havayoluna göre teslimat süreleri bakımından daha yavaştır. Çünkü gemilerin ulaşım süreci, gemilere başka vasıtalardan yükleme, gemilerden başka vasıtalara boşaltma gibi faaliyetler zaman almaktadır. Ancak yük kapasitesi diğer yöntemlerle kıyaslanmayacak derecede fazladır. Bu bakımdan taşıma maliyetlerinin en düşük seviyede oluştuğu taşıma yöntemi olarak karşımıza çıkar ve böylelikle taşıma hacminin yarısını alır. Denizyolu taşımacılığında firmamız, yenilikçi yapısı ile müşterilerine yaratıcı çözümler üretmektedir.

Yüksek Taşıma Kapasitesi

Denizyolu taşımacılığının avantajlarının başında yüksek taşıma hacmi gelmektedir. Yüzlerce uçak ya da tır ile taşınabilecek olan gönderiler tek gemi ile taşınabilmektedir. Özellikle liman hizmetlerinin gelişmesi ile beraber çok kısa sürelerde yükleme ve boşaltma yapılmaktadır. Böylelikle risk azaltılmakta ve taşıma giderleri tek elden yürütülmüş olmaktadır. Yüksek kapasitenin diğer doğal sonucu daha düşük taşıma giderini sağlamasıdır. Tek personel, yakıt ve liman giderleri ile ürün başına düşen kargo tutarı minimum düzeye indirilmektedir.

Konteyner Deniz Taşımacılığı

Deniz taşımacılığı konteyner yöntemi ile daha disiplinli ve güvenli hale gelmiştir. Geniş müşteri ağı ile firmamız farklı limanlardan konteyner yüklemesi yapmaktadır. Ayrıca farklı firmalara ait ürünler tek konteynerde toplanarak taşımacılık imkânı sağlanmaktadır. Konteynerler güçlü yapıları ile deniz taşımacılığında ürünlerin ezilmesini, kırılmasını ya da diğer zararlardan birine maruz kalmasını engeller. Ayrıca konteynerler sayesinde gemilerin hacimleri daha elverişi kullanılır ve istifleme olanağı bulunur. Konteynerler vasıtasıyla gemilerde yükleme ve boşaltma faaliyetleri daha verimli hale gelmiştir. Firmamız denizyolu taşımacılık işlemlerinde konteyner vasıtasıyla ilaç, hammadde, araç mobilya gibi ürünlerin taşınmasını sağlamaktadır.

Denizyolu Taşımacılık Faaliyetleri

Firmamız denizyolu taşımacılık işlemlerinde dünyada bulunan 4600 limanda faaliyet göstermekte ve aktarma limanlarından yararlanmaktadır. Firmamız tarafından yükleme işlemlerinde flat rack, open top, ısı değişikliği yapılabilen, soğuk taşımacılığa elverişli farklı ölçülerdeki konteynerler ile güvenli bir hizmet sunmaktadır. Ayrıca konteyner yüklemesine uygun olmayan dökme ürünlerin taşınmasına yönelik gemilerimiz mevcuttur ve gerektiğinde kiralama yapılmaktadır. Her türlü ithalat ve ihracat taşımalarında kapıdan kapıya hizmet veren firmamız, her türlü sigorta, liman, yükleme anlaşmalarını yaparak sorunsuz bir teslimat gerçekleştirmektedir.