Antrepo Hizmetleri Ve Yurt Dışı Kargo

Antrepo Hizmetleri Ve Yurt Dışı Kargo

Antrepo Nedir?

Antrepo Fransızcadan dilimize geçen bir kelime olup, gümrüklere gelen ticari eşyaların korunduğu alan anlamına gelir. Antrepo hizmetleri ve yurt dışı kargo gümrük gözetimi altındaki ürünlerin konulması için kurulan bir alan olup kurulumunda aranan özellikleri ve nitelikleri yönetmelik ile belirlenen yerlerdir. Antrepolar eşyaların gümrük mevzuatında düzenlenen şekilde konulması halinde süresiz kalabilmesi ve antrepoda kaldığı süre içerisinde eşya için gümrük vergisi ödenmediği önemli alanlardır. İthalatçı bir firma satın aldığı malın tamamını ülkeye sokarak ithalat vergisi ödemek istemiyorsa malını bir Antrepo Hizmetleri’nden yararlanarak bir antrepoya yerleştirerek vergi ödemez. Mallarını yurt içinde müşteri bulup sattıkça parti parti antrepodan çıkartır ve her parti mal için vergisini öder. Antrepo uygulaması sayesinde ithalatçı fiili olarak malı satın almış olsa bile resmi olarak almamış görünür ve vergi, resim ve harç gibi masraflardan malını satıncaya dek muaf olur.

Antrepo Hizmetleri Ve Yurt Dışı Kargo

Antrepo Çeşitleri Nelerdir?

Antrepo Hizmetleri kullanım amacına uygun olarak çeşitleri vardır. Genel antrepolar eşyaların konulması için herkes tarafından kullanılabilen gümrük depolarıdır. A tipi antrepo işletmecisinin eşya kayıtlarını tuttuğu ve eşyada herhangi bir noksanlık olması halinde vergilerini ödemekle yükümlü olduğu antrepolardır. B tipi antrepo Gümrük Kanunu’nun 97. Maddesi uyarında sorumluluğun kullanıcısına ait olduğu depolardır. F tipi antrepo gümrük idarelerince işletilen depolardır. Özel antrepolar C,D,E tipi antrepolar olup sadece antrepo işletmecisine ait eşyaların konulabildiği antrepo çeşididir. C tipi antrepo kullanıcı ve işletmecisinin aynı kişi olduğu ve eşyanın sorumluluğunun kişiye ait olduğu antrepodur. D tipi antrepoda kişiye ait özel bir depo olmakla birlikte ürünün antrepoya koyulduğu tarihte vergileri hesaplandığında Gümrük sorumlu olur.

Antrepo Hizmetleri Ve Yurt Dışı Kargo Nasıl Yapılır?

Antrepo hizmeti alanında yılların verdiği tecrübe ve profesyonel çalışma anlayışımız ile hizmet veriyoruz. Gümrük Kanunu’na hâkim bir firma olarak eşyalarınızın en uygun şekilde korunup depolanması için antrepo hizmeti sunarız. Gümrük yasalarının vergilendirme ve masraflarını en aza düşürmek için gerekli işlemleri yürüterek eşyanızın gümrük kararnamesine uygun şekilde saklanıp korunmasını garanti ederiz. Gümrükte korunması gereken eşyanız saklama süresi boyunca güvenli ellerde sizi bekleyecektir. Antrepo için en iyi hizmeti bizden alabilirsiniz.

Nasıl Kargo Gönderilir
7/24 destek alabilirsiniz.